Навигация+ 

Дачну ділянку 10 соток: як розпланувати і облаштувати?

Опубликовано Январь 12, 2019 – 20:07

Кожен щасливчик, обзавівся садовим або дачним ділянкою, та ще з досить великою площею, починає ламати голову в передчутті того, як він розіб'є там сад і як буде відпочивати на дачі далеко від міських турбот і проблем. Але для того, щоб ця мрія здійснилася в ідеалі, необхідно придбану ділянку правильно розпланувати і облаштувати. Можна звичайно не морочитися і запросити досвідченого ландшафтного дизайнера, який може створити 3 D план, та бригаду робітників, але як бути, якщо грошей на це вже немає або хочеться самостійно створити свій райський сад. Для прикладу візьмемо дачну ділянку 10 соток: як розпланувати і облаштувати його, розглянемо в даній статті.

Оформить кредит под залог дома с участком вы можете у нас быстро и надежно.

Якщо після побудови дачі або заміського будинку в вашому розпорядженні залишилося ще пристойна кількість землі, а 10 соток - це більш ніж пристойна площа, то необхідно провести її правильне планування. Для цього потрібно врахувати кілька дуже важливих чинників:

Кліматичні особливості регіону і конкретно взятої місцевості.

Грунтовий склад і показники її родючості.

Геологічні особливості будови верхніх шарів грунту і рельєф.

Терміни, тривалість і інші особливості вегетації рослин в даній природній зоні.

Великі камені, яри або водойми теж є суттєвими факторами, що впливають на майбутній дизайн і планування ділянки. Важливо, щоб вся планування підкорялося одній дизайнерської думки, навколо якої формується хмара дрібніших рішень, пов'язаних з оформленням зелених насаджень, клумб, зонуванням, створенням малих архітектурних форм. Не можна забувати і про те, що весь дизайн ділянки повинен відповідати стилістиці, в якій реалізований сам будинок та прибудинкові споруди.

ПЛАН ДІЛЯНКИ

Насамперед для реалізації поставлених завдань складають детальний план всього ділянці. Робити це найкраще в масштабі, тому потрібно обзавестися міліметрової папером. Вибрати масштаб можна на свій розсуд. При цьому варто розуміти, що чим більше масштаб, тим більше деталей на плані можна прокреслити. План можна малювати докладно або схематично, але на ньому обов'язково повинні в масштабі присутні: будинок із зазначенням входу в нього, інші господарські споруди, доріжки, паркан по периметру і так далі.

Якщо на садовій ділянці планується вирощування рослин, а тим більше овочевих культур, то слід враховувати розташування сторін світла і розу вітрів. Правильно спроектовані, ці обставини забезпечать хороший ріст рослин і високі врожаї овочів.

Для з'ясування та нанесення на план зон інсоляції потрібно о 8 годині ранку перенести на папір все затінені ділянки будь-якої штрихуванням. Цю ж процедуру слід повторити в обід і ближче до вечора. Напрямок штрихування потрібно завжди міняти. В кінці дня буде видно, де ділянку затінений сильно (там, де перетнуться 3 типу штрихування), де помірно (2 типу штрихування), а де слабо або взагалі не затінений (штрихування одна або її взагалі немає). Ця вся процедура необхідна для правильної висадки рослин.

Наш план необхідно доповнити геодезичної картиною ділянки, тобто зобразити на ньому все підземні інженерні комунікації і зробити позначку про рівень підземних вод. Це потрібно, щоб над трубою не посадити великі дерева, які можуть згодом своїм корінням пошкодити її або загинути самі. Врахувати потрібно і відносні висоти, так як знаходиться в низині ділянку навіть при гарній освітленості матиме більш вологий грунт і дещо інші погодні умови, що відрізняються від ділянок, які перебувають на височини.

Враховувати потрібно ще і ті об'єкти, які знаходяться за межами дільниці, але в безпосередній близькості від нього. Наприклад, негарний сусідський паркан можна задекорувати живоплотом або густими заростями чагарників. Навпаки, якщо погляду відкривається мальовничий краєвид, то ні в якому разі не варто його закривати якимись об'єктами.

Все перераховане має бути відображено на плані. При його складанні потрібно знати наступні нормативи розташування межі ділянки від різних об'єктів:

Від садового будиночка - 3 м.

Від зграї для утримання худоби та свійської птиці - 4 м.

Від інших будівель - 1 м.

Від високих дерев 4 м.

Від чагарників - 1 м.

Після того, як зазначено всі основні моменти відповідно до ставляться, можна приступити до зонування ділянки.

ЗОНУВАННЯ ДІЛЯНКИ

Зонуванням називається поділ ділянки на зони, відповідно до їх призначення: для відпочинку, для ведення господарства, для вирощування овочів. Тут же можна виділити дитячий чи спортивний майданчик, теплицю альтанку, фонтан або водойму, сад або альпінарій. Плануючи перераховані об'єкти, необхідно враховувати всі їх особливості. Наприклад, будь-який водний об'єкт неодмінно повинен розташовуватися в самій низько точці ділянки. Дитячий майданчик повинна бути добре видима з дому і з будь-якого місця на ділянці. Сад варто розташовувати в північній частині, щоб уникнути затінення їм овочевих культур. Це, крім того, дозволить захистити ділянку від холодних арктичних вітрів. Квітники та клумби краще запланувати на самих плоских місцях. Це дозволить воді скупчуватися на одному місці.

На освітленій стороні будинку найкраще розмістити в'юнкі рослини, що забезпечить йому не тільки декоративний вигляд, але і створить більш комфортні прохолодні умови в спекотну пору року. В'юнкий дикий виноград дозволяє задекорувати і не дуже привабливі надвірні споруди. Жоден квадратний метр з наявних 10 соток не повинен простоювати без діла. Все повинно використовуватися ефективно. При плануванні посадок дерев і чагарників слід бачити перспективу їх зростання. Інакше при занадто щільній посадці через кілька років ваш сад стане непрохідними джунглями. Слід також залишати місце і для догляду за рослинами.

При плануванні ділянки треба враховувати свої реальні можливості. Тому складання приблизного кошторису витрат на всі заходи є вимушеною необхідністю. У ній потрібно врахувати витрати не тільки на створення основних об'єктів, але і на підтримку в подальшому саду в нормативному стані.

Як фізичних кордонів між зонами потрібно використовувати, як природні об'єкти: яри, водойми, височини, так і штучні споруди, до яких, головним чином відносяться доріжки. Планувати доріжки потрібно так, щоб вони найбільш оптимально поєднували об'єкти на ділянці. Для цього потрібно вийти з планом на місцевість і походити там. Не обов'язково доріжки повинні бути прямими. Головне, щоб йти хотілося саме по ним, а не мимо них, щоб зрізати шлях.

Похожие страницы