Навигация+ 

Етапи будівництва каркасного будинку

Опубликовано Сентябрь 7, 2017 – 07:01

Монтаж каркаса будинку

Існує кілька технологій будівництва каркасних будинків. Найбільш поширена - «канадська». Про неї і піде мова. Її суть - надпідвальне, міжповерхове і горищне перекриття стають платформами для стінового каркаса або кроквяної системи. Елементи перекриття - дошки, брус, дерев'яні ферми або клеєний з ОСП (OSB, ОСБ) і дощок двутавр - одночасно стають лагами для підлоги.

До перекриття кріпляться вертикальні стійки і зв'язуються поверх обв'язувальної дошкою. Далі монтується друга платформа, яка буде або міжповерховим, або горищним перекриттям. Ця конструкція разом з кроквяної системою і є каркасом будинку.

Компанія "Вольтех" на своєму сайті www.voltech.com.ua/volvo/ представляє широкий вибір будівельної техніки відмінної якості.

Обшивка

Найпоширеніший для обшивки будинку матеріал - плити ОСП. Вони надають каркасу стін додаткову жорсткість. У разі, коли для покрівельного покриття використовується бітумна черепиця, з них же робиться суцільний настил на даху. Можна використовувати і водостійку фанеру, але цей варіант значно дорожче.

Є ще один аргумент на користь ОСБ. Зазвичай будинок проектується так, що стандартний лист перекриває середню і наполовину дві сусідніх стійки. Відстань між стійками трохи менше 60 см, що дозволяє щільно вставити стандартний мат утеплювача. Ніяких обрізків не виходить.

Деякі будівельні компанії обшивають каркас ОСП з внутрішньої сторони. Зрозуміло, можна і так, але твердження, що це єдиний і правильний спосіб - дуже спірно.

Монтаж покрівлі

Терміни виконання цього етапу багато в чому залежать від складності покрівлі. Залежать і від того холодний горище або теплий. Оптимальним варіантом буде монтаж відразу всього покрівельного «пирога».

Монтаж внутрішніх стін

Черговість цього етапу досить умовна і визначається в значній мірі робочим проектом. Монтується тільки каркас. Зазвичай простір в цих стінах використовується для прокладання інженерних мереж, електрики, комунікацій.

Оздоблювальні роботи і прокладка комунікацій

утеплення каркаса

Поки мова піде тільки про утеплення стін. Найпоширенішими утеплювальних матеріалів в каркасному будівництві є мати скляного або базальтового волокна. Чи не рулони, а саме мати. Утеплення не повинно просідати під власною вагою. З внутрішньої сторони все закривається плівкою пароізоляції.

Установка вікон і зовнішніх дверей. Зовнішнє оздоблення будинку.

На цьому етапі робота по будівництву каркасного будинку фактично поділяється на дві незалежні частини: роботи зовнішні і внутрішні. Є один фактор впливає на проведення зовнішніх робіт - інженерні системи. Незручна установка спліт-системи поверх сайдингу і будь-якого іншого вентильованого фасаду. Незручний повітряний ввід електроживлення, врізка вентиляційних клапанів. Скрутні роботи з прокладання труби газопостачання та ще знайдеться багато причин. Тому зовнішні і внутрішні роботи доведеться вирішувати в комплексі з інженерними задачами.

Інженерні мережі

Виразно сказати, коли вони починаються і коли завершуються складно. Починаються на стадії проекту і закінчуються в момент здачі будинку. При закладці стрічкового фундаменту вже доведеться подумати про систему каналізації, підведення води, можливо електропостачання. Залишити в фундаменті продухи для вентиляції підпілля. Аналогічні проблеми при столбчатом і пальовій фундаменті вирішуються теж на стадії його будівництва. Частина інженерних задач доведеться вирішувати при будівництві покрівлі. Все, що буде стирчати і виступати над покрівельним покриттям з цієї серії, але найбільший обсяг робіт буде всередині будинку.

Основний сенс в тому, що перекриття і внутрішні перегородки залишилися незашітие і без утеплення - в них ховається максимальну кількість труб, повітроводів, кабелю. Горище теж використовується для цих цілей. Після монтажу інженерії приступають до зашивці підлог, утеплення перекриттів, підшивці стель.

Внутрішні оздоблювальні роботи

Концепція енергозбереження сучасного будинку така - через стіни, підлоги і стеля тепло не йде. Фактично це означає, що в цих місцях створена перешкода для руху повітря. Пароізоляцію можна вважати і воздухоізоляціі. Приплив свіжого повітря регулюється через вентиляцію. Повітря для згоряння палива в сучасному котлі забирається не з приміщення, а з вулиці.

До початку внутрішніх робіт слід замкнути контур пароізоляції. Герметизуються всі стики плівки і місця введення комунікацій. Ось після цього і починаються оздоблювальні роботи.

Похожие страницы