Навигация+ 

Комбіновані будинку - поєднання різних будівельних матеріалів при будівництві

Опубликовано Февраль 7, 2018 – 16:50

Поєднувати при будівництві будинків різні матеріали люди почали давно. Справді, чому не використовувати в одній будівлі кращі властивості каменю та дерева, різні технології, якщо це дає хороший результат. Є багато варіацій на тему комбінованого будинку, який ви стикалися «колег».

Переезд в новое место с ребенком: на примере ЖК «Лесной квартал» будет самым лучшим вариантом.

Історично склалися три основних види комбінованого будинку, у кожного з яких є свої особливості:

Російський дім-Кубець. Ця будівля, перший поверх якого зводився з мінерального матеріалу, зазвичай для нього використовувався цегла. Для будівництва верхнього поверху (або декількох) використовувався брус або колоди. На Русі за старих часів такі будинки могли дозволити собі тільки заможні городяни. На першій кам'яному поверсі традиційно відкривали майстерню або магазин, на верхньому поверсі жила вся сім'я.

Шале . Цей варіант будівництва будівель виник в Альпах, де в гірських умовах більш надійний кам'яний поверх служив жорстким підставою. Для шале характерні широкі і пологі схили даху.

Фахверк . У цьому випадку різниця між матеріалами будівництва комбінованого будинку не так явно виражена. Каркас дерев'яний, проміжки заповнюються цеглою і камінням.

Варіанти комбінування матеріалів:

Дерево і камінь. Саме ця комбінація виникла спочатку, історично. Камінь, звичайно, служить підставою, захищаючи будинок від високого рівня підземних вод, несприятливих погодних умов, сильних вітрів.

Дерево і цеглина. У цьому випадку роль кам'яного підстави виконуватиме цегляна, теж надійне, що захищає від пожеж, шкідників, вологості.

Дерево і бетон. Підставою виступають бетонні блоки, що дозволяють заощадити час на будівництві. Однак у бетонних блоків погані звукоізоляційні властивості, та й тепло вони тримають гірше цегли.

Дерево і залізобетонні або керамзитові блоки. Для житлових будинків таке поєднання використовується не так часто, але може серйозно виручити, якщо будинок будується на схилі або ділянці з великим перепадом висот.

Дерево і піноблоки. Непоганий варіант, якщо піноблоки залити для міцності залізобетоном.

Переваги комбінованого будинку, де перший поверх цегляний або кам'яний, а другий дерев'яний:

Зменшується небезпека пожежі.

Будинок зберігає всі переваги дерев'яного, при цьому стаючи більш надійним і міцним.

Дерев'яна частина захищена від намокання і тому необхідність у високому фундаменті відпадає, можна будувати там, де грунтові води залягають неглибоко.

Знижуються тепловтрати.

Другий поверх захищений від просідання.

У кам'яної частини будинку буде зручно провести всі комунікації, але ж в зрубі з цим часто виникають проблеми.

Кам'яна або цегляна частина будівлі може бути різної висоти. Найчастіше це залежить тільки від естетичних міркувань власників, які хочуть бачити фасад будинку саме таким. Однак слід також враховувати розташування вікон, заглиблення кам'яної частини в землю, а також ширину карнизів даху - дерев'яна частина будинку повинна бути захищена від дощів.

Мінусом будівництва комбінованого будинку можна вважати той факт, що міцність і довговічність матеріалів, які використовувалися при його будівництві, спочатку будуть різної по цілком зрозумілих причин. Що стосується вартості будівництва, то вона буде залежати від матеріалів, які ви вибрали, а також особливостей проекту. Годі й говорити про те, що комбінований будинок набагато дешевше цегельного або дорожче дерев'яного - різниця буде, але не настільки істотна.

Одним з великих плюсів комбінованих будинків є оригінальний екстер'єр. Їх фасад відразу ж привертає увагу, а перший поверх можна обробити як завгодно - імітувати цегляну кладку, викласти штучним каменем, поштукатурити, пофарбувати, навіть обшити сайдингом (хоча такий варіант не прийнятий - він не дуже поєднується з деревом).

Що стосується інтер'єру комбінованого будинку, то можна постаратися виділити різну спрямованість стилів нижнього і верхнього поверхів. Наприклад, зберегти нагорі природну красу дерева, а нижній поверх зробити більш сучасним, призначеним для загального використання і прийому гостей.

Похожие страницы