Навигация+ 

Вентиляція в приватному будинку: навіщо це потрібно і як це зробити

Опубликовано Декабрь 11, 2018 – 15:03

Рішення про будівництво власного будинку «загрожує» майбутньому власнику незліченними турботами про його благоустрій: кожен хоче, щоб його будинок був бездоганним і комфортним, а для цього доведеться докласти чимало титанічних зусиль. Не обійдеться і без втрати дорогоцінних нервових клітин, тому потрібно заздалегідь продумати кожну дрібницю, а про речі, що життєво необхідні, краще почати турбуватися задовго до початку «будівництва століття». Мова, звичайно ж, йде про вентиляцію в приватному будинку.

Качественный монтаж вентиляции в квартире по выгодной цене.

Без вентиляцій не прожити на світі, немає

Ще кілька десятків років тому будівництво будівель, продуваються всіма вітрами, було звичайною справою, але тепер ситуація кардинально змінилася. Винні в цьому пластикові вікна, металеві двері, внутрішнє і зовнішнє утеплення. Герметичність таких приватних будинків подібна непробіваємості корпусу космічного корабля. Плачевних результатом її стає неможливість проникнення в житло свіжого повітря, а значить, майже повне припинення його вентилювання.

Наявність в приватному володінні вентиляції, яка влаштована за всіма правилами, позбавить приміщення від вологості, цвіль і грибок теж не будуть докучати господарям, а значить, не доведеться турбуватися про збереження овочів і заготовок в погребі чи комори. Системи вентиляції повинні бездоганно працювати в житлових приміщеннях, в санвузлах та котельні.

Якщо з питанням, навіщо це потрібно, все гранично ясно, то з тим, як правильно зробити вентиляцію в приватному будинку , варто розібратися. Щоб виправити цю ситуацію, що загрожує домочадцям настільки згубним мікрокліматом, власнику потрібно заздалегідь подумати про схему вентиляції для будинку. Можна скласти її як самостійно, так і попросити допомоги у фахівців.

Який може бути вентиляція в приватному будинку

Варіантів не так багато, але всі вони цілком здатні впоратися з покладеними на них обов'язками. Оголосимо весь список:

природна вентиляція;

примусова вентиляція (приплив плюс витяжка);

змішана вентиляція (природна плюс примусова).

Природна вентиляція підійде ідеально, якщо будова невелике, і розташоване воно в місцевості з чистим повітрям. Матеріали, використовувані в будівництві таких будинків, повинні пропускати повітря (брус, колода, саман, цегла, шлакоблоки або газобетон).

Примусова вентиляція обов'язкове для великих особняків, розташованих поблизу автомагістралей або промислових об'єктів, а також будівель, побудованих з використанням герметичних матеріалів (пінополістиролбетон, 3D-панелі, SIP, МДМ, каркасні споруди).

Змішана вентиляція застосовується тільки тоді, коли можна було б обійтися без примусової, але природна не зовсім добре справляється зі своєю роботою. На допомогу їй встановлюється витяжка в кухні, вентилятори в санвузлах, комори і котельні. Такий вибір буде оптимальним для просторих цегляних і дерев'яних будинків, а також для будівель з піноблоків. Дізнатися, чи необхідна така система, неважко за допомогою розрахунків: якщо по ним виходить, що вдома потрібно надто високий або широкий вентиляційний канал, то установка її потрібна обов'язково.

Поліпшення природної вентиляції

У випадку з металопластиковими вікнами природна вентиляція скрутна, тому що навіть ковток свіжого повітря не зможе проникнути в приміщення природним шляхом. Для того, щоб вирішити проблему, потрібно вдатися до установки припливних клапанів. Якщо монтаж вікон тільки планується, варто заздалегідь замовити блоки, обладнані ними. Тоді надходження повітря буде регулюватися.

Коли вікна вже встановлені, вибір обмежений - залишається робити монтаж припливних стінових клапанів. Такі патрубки вставляються в стіну, а обидві їх сторони закриваються гратами. Коригувати бажаний обсяг повітря можна за допомогою решітки, розташованої зсередини. Розміщувати їх краще близько віконних прорізів, оптимальний варіант - за радіаторами, тоді повітря буде нагріватися вже під час вступу.

Припливно-витяжна конструкція

Такий вид вентиляції в приватному будинку буде найкращим. Для того, щоб здійснити її установку, спочатку розраховується необхідний повітрообмін і визначається відповідне місце (як правило, підсобні приміщення). Потім в протилежних його кутах пробиваються припливні і витяжні отвори, в які вставляються патрубки, зовні вони закриваються гратами, а зсередини встановлюється зворотний клапан.

Припливно-витяжна установка фіксується, за допомогою металевих хомутів приєднуються вентиляційні канали. Для них використовуються як алюмінієві, так і пластикові труби. Потім розводять канали по всіх приміщеннях, типовим місцем для них є простір над підвісними стелями. Завершується операція установкою вентиляційних решіток. Додатково такий пристрій можна оснастити рекуператором повітря, які мінімізують втрати тепла.

Система для підвалу приватного будинку

Найчастіше це приміщення грає роль комори для харчів, тому вогкість тут згубна. Щоб уникнути наслідків (цвіль, грибок, конденсат), вентиляція в підвалі приватного будинку необхідна. Якщо влаштує нескладний варіант, то зробити її можна швидко: в цоколі з протилежних сторін пробиваються отвори, потім вони закриваються гратами.

Більш ефективним рішенням буде пристрій повноцінної припливно-витяжної вентиляції, для цього знадобляться: пара труб, решітки та козирки.

Похожие страницы