Навигация+ 

Збірка і установка сонячних батарей своїми руками

Опубликовано Август 22, 2017 – 05:21

Ціни на електроенергію постійно піднімаються, і питання енергозбереження не перестає хвилювати економних людей. Якщо раніше ми могли тільки економити електрику, намагаючись менше використовувати його, то тепер, коли вченими розроблені різні енергозберігаючі технології у нас з'являються й інші, більш вдалі і зручні варіанти. Напевно, всім доводилося чути про сонячних батареях. Кожен раціонально мисляча людина хоч раз замислювався про те, чи реально встановити сонячні батареї своїми руками . На це питання я відповім просто. Звичайно ж, можливо! І не варто лякатися грошових витрат на покупку комплектуючих деталей. Сьогодні витратити на сонячні елементи, а потім довгі роки будете економити сімейний бюджет. Повірте, це вкладення окупиться неодноразово.

В этом сезоне на сайте sunbeam.dp.ua представлены качественные солнечные панели, которые Вы можете купить по лучшей цене.

У чому перевага збірки сонячної батареї своїми руками?

По крайней мере, один величезний плюс я точно можу назвати - у вас немає необхідності встановлювати комплексну систему відразу. Ви можете встановити для початку тільки одну сонячну батарею, а якщо результати вас порадують, то можна поступово нарощувати систему в міру появи часу і вільних коштів.

Складання проекту системи сонячних батарей

Для початку уточнимо, що таке сонячна батарея. Це локальний генератор, в основі якого лежить фотоелектричний елемент, здатний перетворювати сонячну енергію в електричну. Якою буде ваша система, залежить від того, де ви її збираєтеся розміщувати. Ось основні принципи установки сонячної батареї:

Встановлювати її потрібно під нахилом, так, щоб сонячні промені потрапляли на неї під прямим кутом. Чим інтенсивніше сонячна енергія, тим вище буде продуктивність сонячної батареї.

Установка проводиться з сонячної сторони будинку.

Якщо ви встановлюєте батарею на даху, то переконаєтеся, що покрівельна конструкція витримає додаткове навантаження.

Це самі основи установки. Решта нюанси розумніше буде пояснити по ходу справи.

Виготовлення основи для сонячної батареї

Отже, якщо ви вже придбали елементи для збірки конструкції, то можна переходити до її складанні. Виходити будемо з набору SolarCells, що складається з 36 елементів.

З кожного елемента можна отримати близько 0,5 Вольт, тобто готова батарея видасть нам близько 18 Вольт. Якщо ви вирішили використовувати інші елементи, то вибираючи їх, пам'ятайте про наступне:

Напруга у всіх пластин однаково і не залежить від розмірів.

А ось сила струму у великий пластини вище.

Великі пластини дозволять отримати більше енергії, але не забувайте про те, що вони значно важче.

В одній конструкції використовуйте пластини однакових розмірів.

З цим, начебто, все зрозуміло. Можна перейти до каркасу батареї. Його можна зробити зі звичайного алюмінієвого куточка, а можна придбати готову раму. Правда готову раму буде дещо складно підібрати точно за розмірами, тому пропоную вам виготовити її самостійно. Далі нам потрібно прозоре покриття. Найкраще для цих цілей підходить оргскло. У нього дуже хороший рівень світлопропускання, хороший рівень термозахисту. Крім того, в процесі експлуатації батарей можна час від часу проводити перевірку контактів. Як варіант можна використовувати полікарбонат, а краще полікарбонат з антиконденсатна покриттям.

Отже, будемо виходити з названого вище набору з 36 пластин. У розмірі вони 81 * 150 міліметрів. Виробляючи розрахунки, не забувайте додати від трьох до п'яти міліметрів між пластинами, так як основа може злегка змінюватися в розмірах через вплив атмосферних явищ. У підсумку отримуємо каркас розміром 690 * 835мілліметров при ширині куточка 35 міліметрів.

Звичайно, ви можете алюмінієвий куточок замінити іншим матеріалом, але це кращий варіант, так як батарея виходить як фабрична - герметична, жорстка, міцна конструкція.

Зробивши заготовку з куточка, просвердлите в ній кілька отворів для кріплення метизів. Підготуйте оргскло за розміром. На внутрішню частину куточка суцільною лінією нанесіть силіконовий герметик. Тепер акуратно помістіть в неї лист оргскла, ретельно притисніть, зафіксуйте цвяхами по периметру рами і дочекайтеся повного висихання. Це дуже важливий момент, тому що якщо ви не дасте герметику висохнути до кінця, то на елементах може утворитися плівка від його випаровування.

Похожие страницы