Навигация+ 

Ремонт паркету своїми руками

Опубликовано Апрель 19, 2018 – 14:39

Ось уже багато століть паркетні підлоги не здають своїх позицій серед найпопулярніших, елітних і екологічно чистих (цей пункт з'явився не так давно) підлогових покриттів.

Качественная и надежная вакуумная техника представлена на нашем сайте.

Надійний і довговічний, часто розкішний і дивує вигадливо виконаним малюнком - перераховувати гідності такого підлогового покриття можна нескінченно.

Незважаючи на свою міцність, навіть дубовий паркет, з часом потребує нехай косметичному, але ремонті.

Як правило, до таких координально заходів призводять механічні пошкодження або не зовсім правильний догляд. Але не варто засмучуватися і підраховувати в розумі витрати на укладання нового підлогового покриття, вам абсолютно під силу зробити ремонт старого паркет своїми руками. Тому, не відкладаючи в довгий ящик, приступаємо до усунення що з'явилися проблем на підлогове покриття.

Замазуємо подряпини і потертості дерев'яного паркету

Дуже часто, паркетна підлога приходить в непридатність локально: там з'явилася подряпина, а ось під тим кріслом їх багато ... .Як правило, такі пошкодження не дуже глибокі і їх можна усунути самостійно, не вдаючись до глобального ремонту. Вам всього лише знадобиться аркуш наждачного паперу. Спочатку використовуємо грубозернисту, а потім дрібнозернисту. Протираємо вологою ганчіркою, даємо висохнути і покриваємо ділянку поетапно двома шарами лаку, перед нанесенням якого слід трохи затемнити ділянку морилкою.

У тих випадках, коли поверхня підлоги поцяткована подряпинами і потертостями досить масштабно - доведеться циклювати паркет повністю. Колись така робота виконувалася без механічної допомоги - вручну, використовувалося нескладне пристосування - металева цикля. В принципі, використовувати такий спосіб можна і зараз, але це займе багато часу, сил і нервів.

Тому, вирішивши робити ремонт дерев'яного паркету самостійно, краще скористатися орендою циклювальної машини, яка без особливого шуму і пилу, завдяки спеціальним пакетам для збору сміття, допоможе вам позбутися від продірявився шару покриття для підлоги.

Якщо подряпини і пошкодження не дуже глибокі, то цілком можна обійтися шліфуванням самостійно або за допомогою шліфувальної машини, яку так само можна взяти в оренду.

Різниця між циклюванням і шліфуванням паркету

У цьому місці варто уточнити відмінності між циклюванням і шліфуванням паркетної підлоги. Багато хто не розуміє або не знають різниці між цими двома ремонтними процедурами.

Циклювального машини зрізають верхній шар деревного покриття підлоги і часто результат виходить досить грубим, потрібна додаткова шліфування. При цьому, товщина дерев'яної підлоги стоншується досить істотно.

І ось тепер про шліфовці. В принципі, процедура схожа на циклювання, але шліфувальна машина знімає настільки найтонший шар дерева, залишаючи ідеально рівну поверхню, що на людський погляд різниця зовсім непомітна.

Багато професіоналів і фахівці рекомендують проводити ремонт паркету своїми руками без циклювання, мотивуючи це тим, що тривалість життя дерев'яного покриття буде набагато довше, завдяки збереженню товщини паркетної планки.

Усуваємо щілини

Щитової паркет з часом може піднести нам неприємні сюрпризи у вигляді щілин.

Причина досить банальна - розхитування планок підлогового покриття. Це цілком очікуване і навіть нормальне явище для натурального дерева, якому властиво розсихатися.

Якщо щілини пішли по всій підлозі - вам доведеться потрудитися над усуненням щілин в паркеті своїми руками. В такому випадку роботи по усуненню з'явилися недоліків повинні здійснюватися тільки після циклу шліфування підлоги!

Коли щілини ще не заполонили всю поверхню підлоги, але ви не хочете залишати їм ні шансу на подальше спроб, то досить закрити підлогу шпаклівкою, яку можна купити готової або зробити мастику самостійно.

Найпростіший рецепт дістався нам у спадок з радянського минулого: клей ПВА, змішаний з Пиловидний тирсою. Але такий варіант має суттєвий недолік - великий відсоток усадки після висихання.

Дубовий, сосновий або осиковий паркет «любить» шпаклівку на основі десятипроцентного тваринного жиру, який топиться на паровій бані і в нього додаються інгредієнти в наступній пропорції:

100 гр жиру;

500 гр оліфи;

125 гр скипидару;

25 гр рідкого сикативу;

порошковий крейда і рідке мило в тій пропорції, яка допоможе домогтися консистенції сметани.

Отриману суміш використовуємо на попередньо очищеної поверхні в теплому стані. Якщо ви не встигаєте використовувати шпаклівку поки вона не охолола, значить доведеться підігрівати на паровій бані.

Звичайно ж, можна дати ще масу рецептів з основою з столярного або шпалерного клею, але в 21 столітті краще все це купити в магазині.

Процес шпаклювання абсолютно нескладний. Можете уявити, що ви миєте підлогу, а не круговими рухами робите ремонт паркету своїми руками. Після закінчення роботи, приберіть надлишки суміші шпателем і дайте підлозі гарненько просохнути, а потім відшліфуйте і покрийте лаком.

У разі, коли щілини великі, але кількість їх невелика і розташовані пошкодження локально - можна стягнути планки щитового паркету своїми руками, а в місце, що звільнилося акуратно вмістити заздалегідь підготовлену дерев'яну заготовку. Далі діяти відповідно до вищеописаного алгоритму: шліфування - шпаклівка - висихання - покриття лаком.

При появі щілин по всій ділянці паркету, ви можете спробувати зберегти своє підлогове покриття, розібравши по і заново змонтувавши, попередньо ви можете замінити остаточно прийшли в непридатність щитки на нові, максимально підібрані за кольором.

По завершенні всіх видів робіт, в майбутньому ви повинні забезпечити оптимальний температурний режим і рівень вологості в приміщенні.

Похожие страницы