Навигация+ 

Про чавунні ванни з емалевим покриттям

Опубликовано Март 30, 2017 – 06:05

У старі часи в магазинах продавалися тільки чавунні ванни з емалевим покриттям. Зараз все значно змінилося. На ринку ви можете знайти найрізноманітніші види ванн самих різних форм і розмірів. Ми сьогодні приділимо увагу саме матеріалу, з якого роблять сучасні ванни. Отже, приступимо.

Почнемо, звичайно, з наших старих знайомих чавунних ванн. Ці ванни як і раніше відрізняються високою міцністю і довгим терміном служби - до 25 років. Саме тому, багато замінюючи стару ванну, не шукають чогось нового, а просто набувають аналогічний варіант. Чавунні ванни не бояться корозії, а емаль, яких їх покривають, дуже гладка і біла. Ще однією перевагою чавунних ванн є те, що вода в них довгий час залишається теплою. Але при всьому цьому такі ванни не можуть порадувати різноманітним дизайном, а емалеве покриття вимагає дбайливого звернення. І це не кажучи про те. Що важать такі ванни дуже багато.

На відміну від чавунних ванн, сталеві відрізняються досить невеликою вагою і невисокою ціною. Наприклад, сталева ванна, у якій стінки завтовшки в 3 мм має загальна вага всього 30 кг. Такі ванни можна легко перевозити в машині, а її монтаж не вимагає особливих зусиль.

Крім того, сталеві ванни мають набагато більш різноманітний дизайн. Але так само, як і сталеві мийки, ванни зі сталі створюють неймовірний шум, коли в них набирається вода. В іншому, як у випадку з мийками, це питання легко вирішується використання м'яких прокладок, які поглинають більшу частину шуму. Зрозуміло, що, чим товще стінки сталевої ванни, тим вище буде її вартість. Часто сталеві ванни навіть покривають емаллю, що додає їм схожості з чавунними, але різницю помітити дуже легко, якщо легенько постукати по поверхні ванни. Сталева ванна, звичайно ж, буде дзвеніти.

Сучасні акрилові ванни на сьогоднішній день користуються досить великою популярністю. Це обумовлено тим, що такі ванни бувають найрізноманітнішого дизайну і відрізняються досить непоганим, якщо не відмінним, якістю. Акрилові ванни можуть мати найрізноманітнішу форму, що теж приваблює покупця. Але, все - таки, давайте розберемося, якими достоїнствами і недоліками володіють дані ванни. Це потрібно для того, щоб своєчасно виявити підробку, так як під виглядом акрилових ванн досить часто продають пластмасові ванни. Тому, якщо ви раптом побачили на ринку або в магазині акрилову ванну нібито високої якості за дуже низькою ціною, то, швидше за все, перед вами підробка.

Дійсно якісні акрилові ванни мають безліч переваг. Вони володіють чудовою теплоізоляцією, стійкі до зносу, а найголовніше при необхідності їх легко відреставрувати. У магазинах продаються цілі набори для реставрації акрилових ванн. Так що з вибором у вас проблем не буде. Більш того, акрилових ванн не страшні зовнішні пошкодження, не кажучи вже про те, що такі ванни досить мало важать - до 25 кг. Це навіть легше, ніж ванна зі сталі! Акрилове покриття ванн має ще й санітарними властивостями, що не дає приводу для розмноження бактерій і грибків.

Якісна акрилова ванна повинна мати товщину акрилового шару не менше 5 - 6 мм. Більш тонкі варіанти швидко прийдуть в непридатність, а ось більш товсті акрилові ванни хоч і відрізняються більшою надійністю, але коштують досить дорого, тому не кожному по кишені. Як визначити товщину акрилового шару? Дуже просто. Зверніть увагу на бортик самої ванни. І від місця, де закінчується основний шар і починається акрил і вимірюйте.

Останньою новинкою сантехніки є ванни з квар. Ці ванни виготовляють з суміші кварцу і акрилу. Кварц, як ви напевно знаєте, має досить високі показники міцності, а коли до нього домішують акрил, цей показник зростає. Такі ванни не потребують армування, як у випадку з акриловими. Звичайно, кваріловие ванни важче акрилових, але все ж набагато легше чавунних. Крім того, кваріловие ванни відрізняються ударостойкостью, міцністю, а пошкодити їх поверхню майже нереально.

Похожие страницы