Навигация+ 

Кухні в стилі модерн: функціональність і зручність

Опубликовано Май 1, 2019 – 18:58

Модерн зародився в 19-му столітті і досяг свого піку на початку 20-го. Він зобов'язаний своїм народженням розвитку технологій, зростання масового виробництва і прагненню споживачів до всього нового і оригінального. Пік популярності стилю пройшов так само швидко, як і настав. Однак модерн не був забутий, і в наші дні його прояви можна знайти і в дизайні, і в мистецтві, і в архітектурі.

Хочете гарний дизайн інтер'єру, на сайті polyakova.biz/ua/design-interior-photos-ukr ви можете ознайомитися з нашими роботами на фото.

Одним з місць, де застосування цього стилю найбільш гармонійно, стала кухня.

Характерні риси кухні в стилі модерн

Таку кухню ви дізнаєтеся відразу. У ній втілюються суперечливі форми: чіткі геометричні форми сусідять з округлими лініями плавних вигинів, поруч з постільними тонами розташовуються яскраві кольорові елементи, при цьому кольори поєднуються найсміливішими варіантами. Мінімальна кількість аксесуарів і практично відсутні декорування сусідить з просто фантастичною функціональністю.

Як виглядає і з чого роблять кухні модерн

Модерн найбільш гармонійно вписався в кухні невеликих площ. Звичайно, завдяки своїй функціональності, але не тільки. Плавні лінії, асиметрія форм дають можливість створення варіантів кутових кухонь, при цьому кут може бути закруглений і всередину, і назовні.

Поверхня меблів на кухні буде гладкою і як правило блискучою, що досягається завдяки застосуванню різних лакових, емалевих, акрилових і плівкових покриттів.

Як матеріал для модерну підходять і натуральні, і штучні матеріали, знайдеться місце, як дереву, склу, так і пластику, особливе місце займає метал, зустрічається і в обробці меблів, і в аксесуарах.

Які кольори і відтінки характерні для модерну

Незважаючи на свою яскравість, для стилю найбільш характерні м'які палітри. Найбільш часто зустрічаються відтінки сірого, блакитного, світло-коричневого тонів. Але це тільки як основа. Наявність яскравих колірних елементів не дасть занудьгувати нікому на кухні модерн. Ніяких докладних вказівок про застосування квітів в модерні не існує, тому стиль допускає одночасне поєднання яскравих і спокійних палітр, як в меблів, так і в аксесуарах.

Найчастіше при створенні дизайну використовуються контрастні кольори і відтінки, відповідно до дизайнерськими колірними схемами. Зустрічається так само використання 3 кольорів, наприклад меблі поєднує в собі два відтінки, а робоча поверхня виконана в третьому кольорі.

Яке зробити освітлення

Стильна кухняСучасний дизайн інтер'єру неможливий без освітлювальних приладів, які стали не тільки аксесуаром, але і одним з функціональних елементів. На ранніх етапах розвитку стилю освітлення передбачалося не яскраве, основним завданням його було створення відчуття затишку, комфорту і романтизму.

У наші дні на кухні модерн буде присутній кілька видів світильників. Відмінно підійде точкове освітлення з м'яким рівним світлом, що сусідить з стельової люстрою. Однак стиль не терпить надмірностей і химерності, тому всі світильники повинні мати геометрично правильні і строгі форми.

Який може бути декор

Надмірності в декорі і аксесуарах не для модерну. Таких елементів повинно бути зовсім небагато, рівно стільки, щоб підкреслити мінімалізм і зв'язок з сучасністю.

З елементів декору найбільш підходять для модерну: годинник в сучасному стилі, вази і вазони найпростіших форм і геометрії. Особливе враження справляє, коли скляні вставки в обробці фасадів перегукується з вазами з такого ж скла. Обідній посуд найкраще білих квітів, але при цьому в якості яскравих елементів інтер'єру добре мати посуд, наповнену фруктами.

Текстиль в дизайні кухні модерн практично не використовується, звичайно, без фартуха, рушники і подібних речей обійтися неможливо, але скатертини практично не використовуються.

Оскільки основним орієнтиром в стилі модерн є функціональність, характерними його рисами стали чистота ліній і простота форм, а так само висока ступінь аскетизму, що виражається в мінімальній кількості аксесуарів і декоративних елементів. З цієї ж причини багато хто визнає, що дизайн в стилі модерн холоднувато, простакуватий і навіть суворий, що цілком можна змінити правильним поєднанням кольорів і підбором освітлювальних приладів.

Похожие страницы