Навигация+ 

Орден Вітчизняної війни І,ІІ ступеня

Опубликовано Май 4, 2017 – 15:26

 Нагороду було затверджено в 1942 р однією з перших в період Великої Вітчизняної війни (1941-1945). Її вручали військовослужбовцям всіх родів військ, в тому числі партизанських загонів, за хоробрість, стійкість і мужність у боях із загарбниками або допомогу в проведенні бойових операцій. Орден має два ступені, вища з них - перша.

Большой выбор лент к наградам на сайте https://voenmag.ru/catalog/lenty-k-nagradam Вы сможете купить по выгодной цене.

Розробити проект нагороди було доручено генералу А. В. Хрульова, над її ескізом працювали художники С. І. Дмитрієв і А. І. Кузнецов.

Основа знака - п'ятикутна золота пластина у вигляді променів, що розходяться (штраловая зірка). Поверх неї розташована опукла п'ятикутна зірка, покрита рубіново-червоною емаллю. Вона накриває схрещені гвинтівку і шашку. По центру ордена накладено круглий щиток з опуклою білої окаемкой і написом «Вітчизняна війна». Його середина покрита червоною емаллю, в самому центрі розміщені золоті серп і молот. Орден I ступеня виконаний із золота і срібла, II ступеня - зі срібла. Серп і молот на знаках обох ступенів золоті. Для кріплення до одягу на зворотному боці є штифт з гайкою.

Ордену відповідає шовкова стрічка бордового кольору. На неї нанесені смужки червоного кольору: для I ступеня - одна посередині, для II ступеня - дві по краях стрічки. знак носять на правому боці грудей. Кавалери двох ступенів носять їх також справа, в порядку старшинства ступенів.

Всього в роки війни орденом I ступеня нагородили понад 300 тис. Чоловік, II ступеня - близько мільйона. Були випадки, коли нагороду отримували цілі військові частини, військові училища, оборонні підприємства і навіть міста. Серед нагороджених багато іноземців: солдати і офіцери війська Польського, Чехословацького корпусу, французькі льотчики, британські моряки.

В даний час нагорода не вручається.

Похожие страницы