Навигация+ 

Що ж потрібно, для того щоб пробурити свердловину?

Опубликовано Апрель 27, 2017 – 06:01

Для початку Вам потрібно зателефонувати до фахівцям і домовитися про зустріч. Далі вони приїдуть до Вас на ділянку, для огляду місця буріння і шляхів під'їзду бурової техніки. Свердловина повинна розташовуватися не менше ніж в трьох метрах від будівель. Після цього ми укладаємо договір, де обговорюємо терміни виконання робіт, вартість свердловини, гарантійні зобов'язання і порядок розрахунку.

Что бы в вашем доме было водоснобжение, следует обратиться за помощью к специалистам, которые сделают надежную скважину.

У призначений термін до Вас на ділянку прибуває бригада буровиків і бурова техніка. Ваша присутність необхідно лише в день заїзду бригади (для того, щоб забезпечити доступ до місця проведення робіт і показати місце підключення до електричної мережі) і в день виїзду (для прийому свердловини і підписання приймально-здавального акта). Електрика, напругою 220В або 380В потрібно для проживання бригади і виконання робіт.

Бурова техніка - це три автомобілі (у нас це ЗИЛ 131). Перший - сама установка, яка виробляє буріння. Другий - бортовий автомобіль з ємністю для води, яка потрібна для виконання робіт. Третій - кунг, а по-іншому, будинок на колесах, в якому проживає бурова бригада під час буріння. Для розташування бурової установки потрібна площадка 4х6 метрів і близько шести метрів позаду верстата (для розміщення інструменту і обсадних труб).

Далі починається саме буріння. Бурова установка обертає інструмент на кінці якого знаходиться породоразрушающий долото. Пройшовши верхні піщано-глинисті пласти, долото добирається до монолітних вапняних порід, в яких і ховається жадана волога. Зруйновані породи вимиваються зі свердловини на поверхню. На вапняк опускають досить широку обсадних колон із сталевих труб, яка не дасть краях свердловини обсипатися. Далі буріння свердловини продовжують меншим діаметром. Це потрібно, тому що верхівки вапняку, як правило, сухі, а вода знаходиться в товщі пласта. В принципі, прокачавши таку свердловину, можна опустити насос і користуватися водою. Така конструкція називається одноколонной (однотрубної) або свердловиною з відкритим стволом. Це звичайно дешевше. Але має ряд недоліків.

Треба враховувати те, що вапняк порода тріщинувата. Імовірність того, що шматочок вапняку може відвалитися, дуже висока. А якщо насос завантажений нижче металевої обсадної колони, тобто у відкритий стовбур, і відбувається обвал вапнякових порід, то насос і водопідйомна труба виявляються заклиненому.

Демонтувати насос його зі свердловини в цьому випадку - стає проблематично. У цьому випадку не тільки насос, але і свердловина виходить з ладу. А це дуже дорога плата за первинну дешевизну.

Друга причина, по якій не рекомендується використовувати одноколонного конструкцію, це зіткнення води з залізом. Хоча багато хто може запитати, як же в містах вода проходить по кілометрах сталевих труб залишається відносно чистою? Але мало хто замислюється, що відбувається, коли відключають воду. Після включення виникає відчуття, що в кран замість води подали «фанту». Це відбувається тому, що залізо окислюється під впливом кисню. А в свердловині вода не статична. У неї є статичний і динамічні рівні. Тобто вода в свердловині, то опускається, то піднімається. У цьому місці і відбувається активне окислення заліза, що призводить до бурому забарвленню води і руйнування обсадної колони.

Тому більш прогресивний і правильний варіант - використовувати більш сучасну двоколонні (двотрубну) конструкцію. Вона відрізняється від одноколонной тим, що коли водоносний горизонт досягнутий, на всю глибини свердловини опускають фільтраційно-експлуатаційну колону з пластика з перфорованим ділянкою в нижній частині, через який вода проникає всередину. Це істотно збільшує термін служби свердловини. Вода, стикаючись тільки з пластиком, залишається чистою. Щоб виключити попадання води в простір між пластиковою і сталевою трубою, а також потрапляння води з междутрубья в експлуатаційний горизонт, встановлюється спеціальний затвор (Паккер). Він робиться з з гумових кілець або шляхом накручування прядив'яної мотузки, яка під впливом води швидко розширяться, і стає ущільнювачем.

Похожие страницы