Навигация+ 

Будуємо будинок зі стінами з дров - чурок

Опубликовано Октябрь 17, 2016 – 13:12

Метод будівництва і кладки стін з коротких колод - чурок не нова. Він широко використовувався ще в кінці 1800-х на північному сході Америки, де комори і будівлі, побудовані за цим методом збереглися до сьогоднішнього дня.

Будували подібні споруди і наші предки, особливо в південних районах, де дефіцит будівельного лісу. Для скріплення кладки з чурок використовували розчин на основі глини. Тому технологія отримала назву «гліночурка».

Подібні будинки у нас стоять з радянських часів, наприклад, цілий район під назвою «чурочний містечко» в г.Енгельс. Живуть в основному працівники лісозаводу. Цурки видавали на опалення (відходи від розпилювання експорту), а кожному працівникові видавалася лімітці на 10м3. Ось селище і виріс. Будинки прекрасні в експлуатації, теплі взимку, прохолодні влітку.

У такому будинку, стіни викладені з коротких колод - чурок, покладених на цементно-піщаний розчин поперек стіни. Товщина стіни 200-600мм.

Розчином скріплюють тільки кінці колод, а в середину між колодами засипають тирсу з вапном.

Для кладки стін можуть бути використані короткомірні і тонкомірная відходи лісозаготівель і деревообробки (обрізки брусів, дощок) або навіть дрова.

Єдина умова - дерево повинно бути сухе, інакше, після висихання дерева в стіні, можуть утворитися наскрізні щілини.

Нарізати чурки і укласти їх в стіну може будь-який майстровий мужик. Вартість будівництва стін такого будинку значно менше ніж рублених.

У будинку з такими стінами тепло взимку і прохолодно влітку. Стіни мають усіма позитивними властивостями дерев'яних стін, можуть бути зроблені практично будь-якої товщини.

Невеликий компактний одноповерховий дачний будинок, був спроектований для будівництва за технологією кладки стіни з чурок, яка дозволяє побудувати затишний і дешевий будинок.


Такий будинок органічно впишеться в природний ландшафт.

На площі 72,1 м2 в будинку розміщені: загальна кімната, розділена на зони вітальні, їдальні і кухні; 2 спальні; ванна кімната; пральня.

Опалюється будинок дерев'яною піччю, встановленої в вітальні.

Вхід в будинок організований зліва з боку західного фасаду.

Конструкція будинку передбачає влаштування підлог по грунту.

Технологію можна використовувати як дачний варіант для будь-яких одноповерхових будівель - будинків, лазень, гаражів, літніх кухонь, стінок веранди ....

«TIGER Logistic Link» предоставляет свои услуги в сфере грузоперевозок, на сайте ru.tlogisticlink.com Вы сможете ознакомиться ос всей информацией и условиями перевозок.


Для будівництва будівель з чурок застосовують три конструктивних схеми:

Роблять дерев'яний каркас споруди з круглого лісу, бруса або дошки і заповнюють кладкою з чурок проміжки між стійками каркаса.
Викладають з чурок несучі стіни. Кути стін пов'язують між собою, виконуючи кладку з чурок у вигляді клітки.
Будинок з чурок в плані часто роблять круглим. Несучі зовнішні стіни будинку не мають кутів.

Похожие страницы