Навигация+ 

Твердопаливні котли тривалого горіння. Як вибрати і купити.

Опубликовано Апрель 28, 2017 – 12:08

Побудували свій будинок, чергу за системою опалення. Ви вже прочитали статтю: Як дешево опалити будинок без газу та зупинилися на покупці твердопаливного котла тривалого горіння. Хочу розповісти, як би я вибирав твердопаливний котел тривалого горіння і на що орієнтувався. Ця стаття допоможе не зробити помилок, і заощадить чимало грошей і часу.

Купити твердопаливний котел відмінної якості і за гарною ціною, Ви зможете на сайті компанії TEHNI-X.

Твердопаливні котли тривалого горіння. Відмінності і принципи роботи

Перед тим як вибрати твердопаливний котел, знайте, що твердопаливні котли відрізняються один від одного, по безлічі характеристик і за принципом роботи. Нижче постараюся розписати це якомога докладніше.

Всі котли розрізняються по спалювання палива.

Твердопаливні котли прямого горіння по влаштуванню прості і дешеві. Пристрій котла нагадує ящик або бочку. Конструкція: подвійний корпус, всередині якого циркулює теплоносій (вода). ККД таких котлів близько 60-70%. Бренди: ДОН, ЛЕМАКС.

Котли тривалого горіння поділяються на два типи: з верхнім горінням і піролізного.

Котли з верхнім горінням, часто називають «свічками». Як правило, форма у них високого циліндра, яка чимось нагадує свічку. Паливо в такому котлі згорає пошарово, зверху вниз. Такі твердопаливні котли працюють добу і більше на одному завантаженні палива.

Піролізні котли схожі на паралелепіпед. Принцип роботи таких котлів заснований на тлінні палива і дожига горючих газів, що виділяються при тлінні палива. ККД таких котлів 80-90%.

Матеріал виготовлення котла. Чавун або сталь

Твердопаливні котли робляться з чавуну або сталі. Котли, зроблені з чавуну, виконані у формі секцій. Це прості ремонтні роботи, при поломці котла. Знайте, що чавун дуже сприйнятливий в перепаду температури.

Чавунна секція котла лопнула через те, що опалювач затопив котел з закритими кранами. Стався різкий перегрів котла. Особисто я ніколи б не купив котел з чавуну.

Твердопаливні котли, зроблені зі сталі, не розуміються. Котли зварені в заводських умовах із спеціальних марок сталі. Відомі виробники роблять котли з котельної сталі. Така сталь витримує великі температурні навантаження, а значить, котел буде більш довговічним. Котлова сталь не так сильно піддається впливу теплових ударів, тому можна вважати сталеві котли більш надійними.

Чим топити твердопаливний котел?

На цей пункт слід звертати велику увагу. Немає сенсу купувати котел, що працює на вугіллі, якщо у вас важко купити вугілля або він дорогий. На півдні Росії складно знайти якісні пелети, тому в Краснодарському краї, Адигеї і Криму не дуже багато встановлених пелетних котлів.

Тому рекомендую визначитися з паливом, а потім вже купувати твердопаливний котел.

Двоконтурний або одноконтурний твердопаливний котел?

Відмінності котла з двома контурами і одноконтурного. Твердопаливний котел з двома контурами (двоконтурний) працює не тільки на опалення, але і на нагрів води для гарячого водопостачання. Двоконтурний котел значно дорожчий за одноконтурний, і конструкція у нього складніша. Особисто я б вважав за краще купити двоконтурний котел і бойлер непрямого нагріву. Це рішення найбільш вдале на мій погляд.

Похожие страницы