Навигация+ 

Переваги і недоліки використання гіпсокартонних листів.

Опубликовано Июль 27, 2017 – 08:23

  

  

В першу чергу необхідно розповісти про переваги гіпсокартону, адже цей чудовий матеріал по праву вважається одним з найпопулярніших для вирівнювання стін, стель і підлог, пристрою міжкімнатних перегородок і навіть елементів декору, таких як арки, колони, сфероїди, багаторівневі стельові покриття і т. д.

Основним компонентом гіпсокартонних листів служить гіпсовий наповнювач і це визначає багато позитивних якостей будматеріалу. Так, гіпсокартон хімічно інертний, його кислотність приблизно дорівнює кислотності людської шкіри, він не містить і не виділяє в зовнішнє середовище шкідливих для людини хімічних сполук. Стандартна плита на 93% складається з двуводного гіпсу, 6% з картону і ще 1% припадає на поверхнево - активні речовини, крохмаль і вологу.

Ще одним серйозним перевагою листів гіпсокартону є їх порівняно невелика вага, який дозволяє монтувати візуально значні конструкції на легких перекриттях, де капітальна цегляна кладка неприпустима.

Конструкції з ГКЛ легко як монтувати, так і піддавати демонтажу і це дуже зручно в приміщеннях, періодично вимагають швидкої перепланування (наприклад, великих операційних залах торговельних компаній, торгових площах супермаркетів).

Панелі з гіпсокартону - ідеальний засіб для швидкого вирівнювання поверхонь без використання «мокрих» будівельних операцій. Саме це значно скорочує термін будівельних робіт і спрощує прибирання приміщення після ремонту. Крім того, вирівняні за допомогою ГКЛ поверхні не потребують додаткової обробки перед фінішною обробкою.

Сьогодні «Siniat» - це файне місце, де Ви можете купити гіпсокартон відмінної якості за найкращою ціною.

Слід згадати і про вогнестійкості гіпсокартонних перегородок. Оскільки між гіпсовим сердечником і зовнішнім картонним покриттям відсутня повітряний прошарок, в полум'ї панель не горить і лише обвуглюється. Додаткову пожежостійкість забезпечує додавання в гіпс спеціальних наповнювачів і армування азбестовим волокном.

При всіх своїх перевагах, гіпсокартон має деякі властивості, що роблять його застосування неможливим у багатьох ситуаціях.

Так, крихкість панелей ускладнює їх транспортування, вантажно-розвантажувальні роботи. З цієї ж причини ГКЛ не може витримувати значних фізичних навантажень і не рекомендується для вирівнювання підлог. Підвісні стелі з гіпсокартону можуть витримувати вагу не більше ніж 4 кг на метр квадратний, в той час як натяжні стелі здатні нести навантаження більше 100 кг на цю ж одиницю площі.

Недостатня гнучкість аркушів ускладнює створення вигнутих поверхонь і елементів декору. В умовах будмайданчика лист гіпсокартону можливо зігнути лише до радіуса 0.3 м (мокрий спосіб вигинання).

Гіпсокартон непридатний в приміщеннях з високим рівнем вологості. Навіть ГКЛВ можна застосовувати в будівлях, де рівень вологості становить 80%.

Перераховані вище недоліки хоч і дещо обмежують сферу застосування ГКЛ, все ж не надто критичні і з лишком перевешиваются перевагами цього чудового матеріалу.

Похожие страницы