Навигация+ 

Нагель для бруса і не тільки: особливості кріплення і правила вибору

Опубликовано Январь 16, 2018 – 08:08

Поговоримо про нагелях, які широко застосовуються при будівництві дерев'яних будинків з колод і бруса. Це особливий вид кріплення, про правила вибору і застосування якого слід знати, щоб побудувати надійний і міцний будинок. Поговоримо про різновиди нагелів і вартості даного виду кріплення.

Большой выбор профессиональных инструментов на http://proftools.xyz/ вас ждут выгодные цены и отличное качество.

Примітно, що, незважаючи на німецьку назву ( «Нагель» в перекладі на російську означає просто «великий цвях»), такий вид кріплення широко поширився саме в Росії. Втім, в Європі нагелі теж застосовували і застосовують, адже дерев'яне житлове будівництво популярно і в західних країнах.

Незважаючи на назву, на цвях нагель схожий мало. Це скоріше штир, без вістря і капелюшки, гладкий, рівний, дуже простий, але при цьому надійний і ідеально підходить для дерев'яних будинків вид кріплення окремих брусів і колод.

Нагелі, канти, можуть бути не тільки дерев'яними, але і металевими, а також пластиковими. Останній різновид зустрічається рідко, так як є досить ненадійною. Металеві нагелі у вигляді звичайного прута, струни або труби використовуються найчастіше у вигляді арматури, кріплень для бетонних конструкцій, а ось в дерев'яному житловому будівництві їх застосовують з побоюванням. Для цього є кілька причин:

Метал відрізняється високою теплопровідністю. Якщо металевий нагель використовується для з'єднання дерев'яних деталей, гарантовано з'явиться місток холоду;

Через різницю в теплопровідності деревини та металу в місці такого з'єднання з'явиться конденсат, а він стане причиною вогкості в стіні;

Металевий штир може пошкодити деревину;

Метал дуже міцно, жорстко утримує дерево, а всі ми пам'ятаємо, що дерев'яні будинки дають істотну усадку.

Зараз такі нагелі виділяють в особливу позицію - шурупи по бетону, а в будівництві будинків з колоди і бруса застосовують дерев'яні нагелі, про які ми і продовжимо говорити.

Чому саме дерев'яні нагелі стали такими популярними? Тому що технологія була перевірена багато століть назад на дерев'яних човнах. Кріплення з деревини під впливом морської води не іржавіло, навпаки, розширювалася і герметизувати отвір, протікання не було. Після такої перевірки на водних просторах дерев'яні нагелі цілком заслужено отримали поширення в будівництві і на землі.

Нагадаємо, що дрібні кріплення такого роду називаються шкантами і застосовуються в ході складання меблів.

Найпоширеніші нагелі з деревини - круглі, проте використовуються і квадратні. Вважається, що у таких нагелів менше площа зіткнення з площею отвору, а це знижує ризик жорсткого закріплення колоди. Є нагелі у вигляді шестикутника, як проміжний варіант, а також у формі зірки, але вони зустрічаються вкрай рідко.

В ході використання дерев'яних нагелів дуже важливо пам'ятати про дві умови:

Нагель повинен бути трохи меншого діаметру, ніж попередньо просвердлений в колоді або брусі отвір. Крім того, кріплення повинен бути трохи коротше отвори. Тільки в цьому випадку дерев'яний нагель забезпечить спокійну усадку дерев'яного будинку, буде змінювати розміри разом з ним, в іншому випадку вінці можуть зависнути на кріпленнях;

Деревина для нагеля повинна бути міцніше, ніж сам брус або колоду. Якщо для будівництва будинку застосовується сосна, то нагель повинен бути з міцнішого дерева, наприклад, бука або берези. Також для виробництва нагелів використовуються модрина, дуб, ясен.

Згідно СНиП, в ході виготовлення нагелів повинна застосовуватися деревина першого або вищого сорту, без свилеватости, сучків і інших пороків деревини . Рівень вологості сировини не повинен перевищувати 12%. Бажано обробити нагелі антисептиками.

Є ГОСТ 30974-2002, який говорить, що діаметр нагеля повинен бути не менше 1/6 від діаметра колоди. Тобто, якщо у нас колода діаметром менше 140 мм, то нагель потрібен діаметром 22-25 мм. При цьому довжина нагелів не регламентується. Зазвичай беруть кріплення довжиною 120-150 мм.

Що стосується ціни, то один нагель діаметром 22 або 25 мм і довжиною 1,2 м з берези коштує близько 18-20 рублів. Один метр дубового Нагель діаметром 21-25 мм коштує близько 32 рублів. Зазвичай відпилюють кріплення потрібного розміру вже на місці зведення зрубу або будинку з бруса.

Похожие страницы