Навигация+ 

Проект, кошторис - навіщо вони потрібні и вирт с девушками

Опубликовано Октябрь 17, 2016 – 13:18

Проект - це план того, що і як зробити, скільки і яких матеріалів необхідно для цього витратити. Наші діди рубали хати і будували хати тримаючи проект в голові.

Сучасний будинок - це набагато складніший об'єкт, в якому застосовується велика кількість різноманітних матеріалів і технологій, насичений інженерними комунікаціями. Об'єкт, який повинен відповідати численним нормам і правилам.

Спроба побудувати сучасний будинок за «проектом в голові» неминуче призведе до переробок, до зниження якості і до подорожчання будівництва.

На підставі проекту виконується кошторисний розрахунок - кошторис, яка визначає вартість матеріалів, машин і робочої сили, необхідних для виконання робіт. Кошториси робляться на окремі етапи будівництва, наприклад, спорудження фундаменту, кладку стін, монтаж вікон, і в цілому на об'єкт.

Кошторис - це план Ваших витрат на будівництво.

Проект і кошторис повинні стати основою договору підряду між замовником і підрядником будівництва. При наявності цих документів кожна сторона чітко знає, що має бути зроблено і скільки за це сплачено.

Як правило, роботи на будівельному майданчику починаються тільки після того, як на кожному аркуші проекту з'явиться такий запис: «Для виконання робіт», під якою буде стояти Ваш підпис, і підпис підрядника - бригадира, виконроба або директора будівельної компанії, завірена печаткою.

Не віддавайте проектування і будівництво будинку в одні руки - це повинні бути різні, незалежні один від одного фахівці або організації. Конкуренція інтересів і думок цих фахівців дозволить Вам вибирати оптимальне рішення і уникати зазнали краху витрат.

А що трапляється, якщо забудовник намагається будувати взаємини з підрядником без проекту та кошторису?


Без проекту і кошторису
А що трапляється, якщо забудовник намагається будувати взаємини з підрядником без проекту та кошторису.

Добре якщо взаєморозуміння з підрядником, досягнуте на старті проекту, зберігається до його завершення. А що робити, якщо в якийсь момент бажане розуміння зникло, а, може бути, переросло в відторгнення?

Дуже часто в такому випадку справа доходить до суду, і будівельна компанія, яка почала і вела будівництво будинку без проекту, швидше за все, цей суд програє. Єдине її порятунок, якщо Ви в договорі підряду підпишетеся під такою фразою: «Замовник наполягає на тому, що будинок буде будуватися без проекту, і всю відповідальність, включаючи негативні наслідки, бере на себе». Я дуже сумніваюся, що ви погодитеся поставити свій підпис під таким договором. Та й сумлінну, відповідальний підрядник на роботу без проекту не погодиться.

Але зовсім навпаки з маленькими конторками і приватними бригадами. Вони, на відміну від серйозних компаній, із задоволенням будуватимуть без проекту, так як розуміють, що без проекту і кошторисів можна будувати як вони хочуть, як їм швидше і простіше.

А головне, завжди за все Вам доведеться їм доплачувати, так як будете постійно чути від них фразу: «Ми про це не домовлялися, треба доплатити ще!».

А надалі, коли зрозумієте, що йде перевитрата бюджету і вам побудували далеко не те, що вам хотілося.

Судиться з ними буде марно, та й який сенс - час згаяно, а переробки коштуватимуть ще дорожче.

Так що, якщо у вас багато грошей і часу, є можливість «жити» на будівництві, щоб керувати процесом, якій є у вас в голові, то будівництво без креслень, кошторису і проекту - це для вас.

Желаете вирт с девушками, только у нас Вас ждут самые красивые и горячие девушки, которые помогут Вам приятно провести время.

Похожие страницы