Навигация+ 

Якою має бути система відводу відпрацьованих газів?

Опубликовано Май 10, 2017 – 10:01

Якість роботи опалювального обладнання залежить від наявності тяги. Вона створюється в результаті різної температури усередині каналу димоходу і зовні. Чим більше різниця між ними, тим краще тяга, отже, і більш повно згорає паливо. Але крім температури на даний параметр впливають і інші характеристики:

- висота;

- форма;

- наявність поворотів.

Наши специалисты помогут вам выбрать дымоход для твердотопливного котла, который прослужит долгий срок.

Наскільки більш прямий і вузькою буде труба, настільки краще в ній тяга, а повороти і ухили значно погіршують цей показник. Висота димоходу для твердопаливного котла регламентується нормативними документами і не може бути менше 5 м, це пов'язано з тим, що вгору дим піднімається по спіралі, поступово нарощуючи швидкість. І в різного роду відгалуженнях напрямок переміщення газів змінюється, що може привести до завихрень.

Ідеальним вважається кругла форма димовідведення, хоча допускається застосування овальних конструкцій. А ось квадратна або прямокутна призведе до швидкого накопичення сажі, значно погіршивши показники тяги.

Однак підбирати довжину і переріз димоходу слід в залежності від індивідуальних особливостей обладнання. Зазвичай ці значення обчислюються за формулами, які можна знайти в мережі.

Найкращий вид димових каналів для твердопаливного обладнання

Залежно від матеріалу, що застосовується при виготовленні конструкції системи димовідведення, розрізняють кілька видів:

- цегляні;

- металеві;

- скляні;

- керамічні.

Кожен з них має свої особливості. Зроблені з вогнетривкої цегли зразки можуть витримувати дуже високу температуру.

Вони мають ефектний дизайн. Але цегляний димохід для котла краще не вибирати, так як в процесі горіння дров утворюється конденсат, здатний привести до появи тріщин або руйнування конструкції.

Металеві моделі найчастіше виконують з нержавіючої сталі, вони стійкі до впливу агресивних середовищ, утворення конденсату і досить дешеві.

Керамічні моделі найбільш поширені. Мають чудову стійкість до вогню, не схильні до згубного впливу конденсату, безпечні при загорянні сажі, можуть витримати температуру до 1200 С.

Для твердопаливного обладнання застосовують такі марки сплаву:

- 316L;

- 321;

Скляний димохід у котла твердопаливного на російських просторах не використовується, хоча і має найкращі експлуатаційні якості, незвичайний дизайн і цілком підійшов би для такого обладнання.

Похожие страницы